Организация воспитательной работы

ПЛАН
ІДЭАЛАГІЧНАЙ І ВЫХАВАЎЧАЙ РАБОТЫ
ДУА "Альманская сярэдняя школа" на 2 паўгоддзе 2019/2020 навучальнага года

Месяц

Арганізацыйна-метадычная работа з педагагічнымі кадрамі

Работа з вучнямі

Работа з бацькамі

Унутраны кантроль

 

СТУДЗЕНЬ

1. Савет прафілактыкі.

2. Работа з класным кіраўніком 11-га класа па правядзенню вечара сустрэчы з выпускнікамі.

3. Работа з класнымі кіраўнікамі па правядзенню экалагічнай акцыі “Падтрымаем птушак”.

4. Маніторынг узроўню выхаванасці.

1. Экалагічная акцыя “Падтрымаем птушак” (студзень – сакавік).

2.Рэспубліканскі агляд-конкурс дзіцячай творчасці “Витаю, свет!”

3. Дзень здароўя (09.01).

4. Конкурс мастацкага фотаздымка  “Навагодні пазітыў”.

5. Конкурс экалагічных фотаздымкаў і малюнкаў “Ствараючы, не разбурай!”.

6. Конкурс па распрацоўцы даведнікаў рэгіянальных экскурсійных маршрутаў адукацыйнай накіраванасці “Дарогамі ведаў”.

7. Рэспубліканскі дыстанцыйны конкурс па інтэр'ернаму дызайну “Зялёны дом” (студзень – красавік).

1.Арганізацыя дзяжурства настаўніцка-бацькоўскага патруля.

2. Правядзенне савета прафілактыкі.

 

1. Выкананне планаў выхаваўчай работы.

2. Арганізацыя дзяжурства настаўніцка-бацькоўскага патруля на другое паўгоддзе.

 

   ЛЮТЫ

 

 

1. Савет прафілактыкі.

2. Маніторынг узроўню выхаванасці.

3. Работа з класнымі кіраўнікамі і педагогам-псіхолагам па правядзенню тыдня псіхалогіі.

4. Работа з педагогам-арганізатарам па правядзенню свята, прысвечанага Дню юнага піянера героя-антыфашыста.

5. Работа з педагогам-арганізатарам па правядзенню свята, прысвечанага Дню памяці воіна-інтэрнацыяналіста.

6. Работа з класнымі кіраўнікамі па правядзенню экалагічнай акцыі “Падтрымаем птушак”.

7. Работа з класнымі кіраўнікамі, педагогам-арганізатарам па правядзенню раённага конкурса

“Выратавальнікі вачамі дзяцей”.

 

1. Вечар сустрэчы выпускнікоў  “Вяртанне ў школу” (06.02).

2. Тыдзень псіхалогіі (08 – 13.02)

3. Свята, прысвечанае  Дню юнага піянера героя-антыфашыста (08.02).

4. Дзень здароўя (13.02).

5. Конкурс відэаролікаў “Салют піянерскаму збору”.

6. Свята, прысвечанае  Дню памяці воіна-інтэрнацыяналіста (15.02).

7. Выстава-конкурс дзіцячай творчасці “Стаіць на варце Радзімы салдат”.

8. Турнір па баскетболу, прысвечаны Дню абаронцаў Айчыны (20.02).

9. Экалагічная акцыя “Падтрымаем птушак” (студзень – сакавік).

10.  Раённы конкурс

“Выратавальнікі вачамі дзяцей”.

11. Рэспубліканскі дыстанцыйны конкурс па інтэр'ернаму дызайну “Зялёны дом” (студзень – красавік).

1. Правядзенне савета прафілактыкі.

1. Кантроль наведвання вучнямі гурткоў, спартыўных секцый і выхаваўчых мерапрыемстваў  ў шосты школьны дзень вучэбнага тыдня.

 

 

САКАВІК

1. Маніторынг узроўню выхаванасці.

2. Савет прафілактыкі.

3. Работа з класнымі кіраўнікамі і педагогам-арганізатарам  па правядзенню конкурса “Захавай дрэва – здай макулатуру” (сакавік – май).

4. Работа з педкалектывам па правядзенню школьнага свята, прысвечанага 8 Сакавіка.

5. Работа з педкалектывам па правядзенню месячніка прафарыентацыі.

 1. Конкурс “Захавай дрэва – здай макулатуру” (сакавік – май).

2. Класныя гадзіны, прысвечаныя Міжнароднаму дню барацьбы з наркамініяй і наркабізнесам (01.03).

3. Школьнае свята, прысвечанае 8 Сакавіка (05.03).

4. Дзень здароўя (13.03).

5. Свята, прысвечанае Дню Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь (15.03).

6. Раенны конкурс рэкламнай прадукцыі  “Паспяховая малая Радзіма – паспяховая краіна”.

7. Конкурс “Упрыгожым Беларусь кветкамі” (сакавік – жнівень).

8. Конкурс “Прыгажэй  стане Брэстчына мая” (сакавік – жнівень).

9. Акцыя  “Сэлфі з любімай кнігай” у межах Тыдня дзіцячай і юнацкай кнігі (29.03 – 03.04).

10. Выстава-конкурс дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва “Чароўныя ўзоры”.

11. Экалагічная акцыя “Падтрымаем птушак” (студзень – сакавік).

12. Рэспубліканскі дыстанцыйны конкурс па інтэр'ернаму дызайну “Зялёны дом” (студзень – красавік).

13. Конкурс “Упрыгожым Беларусь кветкамі” (сакавік – жнівень).

14. Конкурс “Прыгажэй  стане Брэстчына мая” (сакавік – жнівень).

1. Правядзенне савета прафілактыкі.

2. Правядзенне школьнага свята, прысвечанага

8 Сакавіка.

1. Стан правядзення класных і інфармацыйных гадзін у 5 – 7  класах.

 

 

КРАСАВІК

1. Маніторынг узроўню выхаванасці.

2. Савет прафілактыкі

3. Работа з педкалектывам па правядзенню акцыі па добраўпарадкаванню і азеляненню “Творим добро на всей земле”.

4. Работа з педкалектывам па правядзенню тыдня прававых ведаў (да 03.04).

5. Работа з педкалектывам па правядзенню адзінага дня прафарыетацыі.

 

1. Конкурс “Захавай дрэва – здай макулатуру” (сакавік – май).

2. Школьныя працоўныя дэсанты па збору металалома і макулатуры.

3. Лёгкаатлетычны крос.

4.  Дзень здароўя (03.04).

5. Тыдзень прававых ведаў (05 –

10.04).

6. Выстава-конкурс дзіцячай творчасці “Жывыя старонкі роднага краю” у межах абласнога праекта   “Таленты зямлі Берасцейскай”.

7. Акцыя па добраўпарадкаванню і азеляненню “Тварыць дабро  на ўсёй зямлі”.

8. Рэспубліканская дэкада грамадска-патрыятычных спраў “Чарнобыль. Захоўваючы памяць…”.

9. Адзіны дзень прафарыентацыі.

10. Акцыя “Дзень Зямлі” (22.04).

11. Выпуск інфармацыйных лістовак “Лабірынт прафесій”.

12. Сустрэчы, лекторыі на тэму  “Мая  будучая прафесія”.

13. Рэспубліканскі дыстанцыйны конкурс па інтэр'ернаму дызайну “Зялёны дом” (студзень – красавік).

14. Конкурс “Упрыгожым Беларусь кветкамі” (сакавік – жнівень).

15. Конкурс “Прыгажэй  стане Брэстчына мая” (сакавік – жнівень).

1. Правядзенне савета прафілактыкі.

2. Адзіны дзень прафарыентацыі.

1.Арганізацыя прафарыентацыйнай работы з вучнямі.

 

 

МАЙ

1. Маніторынг узроўню выхаванасці.

2. Работа з педагогам-арганізатарам па правядзенню свята, прысвечанага Дню Перамогі.

3. Савет прафілактыкі.

4. Работа з педкалектывам па правядзенню Сусветнага дня без тытуню.

5. Работа з педагогам-арганізатарам па правядзенню лінейкі, прысвечанай святу апошняга званка.

 

 

1.Акцыя “Абеліск”.

2. Конкурс ваенна-патрыятычнай песні “З песняй на вайне” (07.05).

3. Піянерскія акцыі, прысвечаныя Дню Вялікай Перамогі.

4. Свята Перамогі. Вахта памяці.

5. Школьныя святы, прысвечаныя Дню дзяржаўнага герба і сцяга Рэспублікі Беларусь (08.05).

6. Міжнародны дзень сям’і (15.05).

7. Конкурс “Захавай дрэва – здай макулатуру” (сакавік – май).

8. Раённая спартакіада – легкая атлетыка.

9. Дзень здароўя (08.05).

10. Свята піянерскай дружбы (19.05).

11. Выпуск інфармацыйных лістовак  “Шкода курэння”, бюлетэняў “Асцярожна – цыгарэта” да Сусветнага дня без тытуню (31.05).

12. Свята апошняга  званка.

1. Правядзенне савета прафілактыкі.

2. Правядзенне мерапрыемстваў,

прысвечаных Міжнароднаму дню сям’і (15.05).

3. Правядзенне лінейкі, прысвечанай святу апошняга званка (31.05).

 

 1. Арганізацыя занятасці вучняў у час летніх канікул, у тым ліку вучняў, сем'і якіх знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы.

 

 

     

                                            КАЛЯНДАРНЫ ПЛАН 

                                 ідэалагічнай і выхаваўчай работы

                   на 4 чвэрць  ДзУА "Альманская сярэдняя школа"

                                  на 2020/2021 навучальны год

                                                                         

Дата

Змест работы

Адказныя

1. Арганізацыйна-метадычная работа з педагагічнымі кадрамі

Красавік – май

Нарада пры дырэктары

Дырэктар

Красавік – май

Нарада пры намесніку дырэктара па выхаваўчай рабоце

НДВР

Май

Педагагічны савет

Адміністрацыя

Красавік – май

Савет прафілактыкі

Буян Т.Р.

Красавік

Работа з педкалектывам па правядзенню акцыі па добраўпарадкаванню і азеляненню “Тварыць дабро  на ўсёй зямлі”

НДВР

Красавік – май

Маніторынг узроўню выхаванасці

НДВР

Да 03.04

Работа з педкалектывам па правядзенню тыдня прававых ведаў

НДВР

Да 23.04

Работа з педкалектывам па правядзенню адзінага дня прафарыетацыі

НДВР

Да 01.05

Работа з педагогам-арганізатарам па правядзенню свята, прысвечанага Дню Перамогі

НДВР

19.05

Метадычнае аб’яднанне класных кіраўнікоў

Вяроха А.М.

Да 20.05

Работа з педагогам-арганізатарам па правядзенню лінейкі, прысвечанай святу апошняга званка

НДВР

Да 22.05

Работа з педкалектывам па правядзенню Сусветнага дня без тытуню

НДВР

2. Работа з вучнямі

Красавік – май

Конкурс “Захавай дрэва – здай макулатуру”

Кл. кір.

1 – 11 кл.

Красавік – май

Школьныя працоўныя дэсанты па збору металалома  і макулатуры

Кл. кір.

1 – 11 кл.

Красавік

Лёгкаатлетычны крос

Дубіна Ю.В.

05–10.04

Тыдзень прававых ведаў

Буян Т.Р.

10.04

08.05

Дзень здароўя

Дубіна Ю.В.

Да 05.04

Выстава-конкурс дзіцячай творчасці “Жывыя старонкі роднага краю” у межах абласнога праекта   “Таленты зямлі Берасцейскай”

Паўловіч Т.В., Рабчэўскі В.А.

Да 15.04

Адкрыты дыстанцыйны конкурс на лепшы лагатып Года народнага адзінства

Петравец Н.П.

Да 15.04

Адкрыты конкурс патрыятычнай песні “Моладзь і час: подзвіг у імя будучыні”

Дзенісовіч А.М.

22.04

Акцыя “Дзень Зямлі”

Кл. кір.

1 – 11 кл.

Красавік

Рэспубліканская дэкада грамадска-патрыятычных спраў “Чарнобыль. Захоўваючы памяць…”

Петравец Н.П.

кл. кір.

Красавік

Акцыя па добраўпарадкаванню і азеляненню “Тварыць дабро  на ўсёй зямлі”

Петравец Н.П.

кл. кір. 5 – 11 кл.

Красавік – май

Акцыя “Абеліск”

Петравец Н.П.

 

Да 19.04

Абласны этап рэспубліканскага конкуру  “Талісман Рэспубліканскай спартакіяды школьнікаў”

Дубіна Ю.В.

Да 23.04

Рэспубліканскі дыстанцыйны конкурс па інтэр'ернаму дызайну “Зялёны дом”

Лісавец Ж.А., Дубіна В.А.

23.04

Адзіны дзень прафарыентацыі

Лісавец Ж.А., кл. кір. 1 – 11 кл.

23.04

Выпуск інфармацыйных лістовак “Лабірынт прафесій”

Буян Т.Р.

12–23.04

Сустрэчы, лекторыі на тэму  “Мая  будучая прафесія”

Вяроха А.М., Дубіна Ю.В.

 

 

Да 30.04

Да 21.05

Рэспубліканскі анлайн конкурс-марафон віншавальных паштовак “Паштоўка.by”:

намінацыя “Дзень Перамогі”

намінацыя “Міжнародны дзень абароны дзяцей”

Кл. кір.

1 – 11 кл.

Да 02.05

Конкурс дзіцячай творчасці “Выконваем законы дарог”

Вяроха А.М.

Яўсовіч Л.В.

07.05

Адзіная інфармацыйная гадзіна “Дзяржаўныя сімвалы Рэспублікі Беларусь”. Урачыстае ўручэнне падарункавага выдання “Я – грамадзянін Рэспублікі Беларусь”

Кл. кір.

5 – 9 кл.

07.05

Конкурс ваенна-патрыятычнай песні “З песняй на вайне”

Петравец Н.П.

Да 09.05

Піянерскія акцыі, прысвечаныя Дню Вялікай Перамогі

Петравец Н.П.

09.05

Свята Перамогі. Вахта памяці

Петравец Н.П.,

кл. кір. 1 – 11 кл.

10.05

Адзіная інфармацыйная гадзіна “Дзяржаўныя сімвалы Рэспублікі Беларусь”

Кл. кір.

1 – 4, 10 – 11 кл.

15.05

Міжнародны дзень сям’і

Кл. кір.

 

19.05

Свята піянерскай дружбы

Петравец Н.Н.

29.05

Свята апошняга  званка

Петравец Н.П.

31.05

Выпуск інфармацыйных лістовак  “Шкода курэння”, бюлетэняў “Асцярожна – цыгарэта” да Сусветнага дня без тытуню

Буян Т.Р.

Май

Раённая спартакіада – лёгкая атлетыка

Дубіна Ю.В.

Красавік –верасень

Раённы агляд-конкурс  “Зробім квітнеючай малую радзіму”

Лісавец Ж.А.

Сакавік – жнівень

Конкурс “Упрыгожым Беларусь кветкамі”

Кл. кір.

Сакавік – жнівень

Конкурс “Прыгажэй  стане Брэстчына мая”

Кл. кір.

3. Работа з бацькамі і соцыўмам

10.04

08.05

Дзень здароўя

Дубіна Ю.В.

Красавік – май

Правядзенне Савета прафілактыкі

Буян Т.Р.

23.04

Адзіны дзень прафарыентацыі

Кл. кір.

1 – 11 кл.

15.05

Правядзенне мерапрыемстваў,  прысвечаных Міжнароднаму дню сям’і

Кл. кір.

1 – 11 кл.

29.05

Правядзенне лінейкі, прысвечанай святу апошняга званка

Петравец Н.П.

4. Унутраны кантроль

Красавік

Арганізацыя прафарыентацыйнай работы з вучнямі

НДВР

Май

Арганізацыя занятасці вучняў у час летніх канікул, у тым ліку вучняў, сем'і якіх знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы

НДВР